in ,

LG, mesafe rekoru kırarak 500 metre üzerinde 6G THZ veriyi başarıyla iletti

Şirket, bu sonuçla kentsel alanlarda 6G’nin kullanılabilirliğini doğrularken aynı zamanda ticarileşme adına önemli bir adım atmış oldu.

LG 6G Testi

LG, Seul’de LG U+ ile gerçekleştirdiği testle, 500 metre üzerindeki mesafeden 6G terahertz (THz) verilerini başarıyla iletip alarak telekomünikasyon alanında bir rekor daha kırdı. Şirket, bu sonuçla kentsel alanlarda 6G’nin kullanılabilirliğini doğrularken aynı zamanda ticarileşme adına önemli bir adım atmış oldu.

Bu başarı, LG’nin önceki açık alandaki 320 metrelik mesafe testinden sonra geldi ve Fraunhofer Heinrich-Hertz Enstitüsü ile işbirliği yapılarak performansı yüzde 50’den fazla artıran temel ekipmanlar geliştirildi. Yapılan testler, sadece kablosuz iletim mesafesini standartlar üzerine çıkarmanın ötesinde farklı iletişim senaryolarında 6G’nin başarılı kullanımını da gösterdi.

5G ve 6G telekomünikasyonunun gelişimi, artan veri hızının yanı sıra ultra düşük gecikme süresi ve yüksek güvenilirlik sunarak yapay zeka ve iletişimin birleşimini mümkün kılacak. Bu gelişmiş özellikler, otonom sürüş, akıllı evler, fabrikalar ve daha birçok alandaki teknolojik işlevleri destekleyecek.

LG’nin 6G’ye olan yatırımları ve teknoloji gösterileri, şirketin küresel geçişte liderlik etme hazırlığı ve kararlılığına işaret ediyor. Şirket, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle iş birliği yaparak 6G teknolojilerini geliştirirken, Amerikan Telekomünikasyon Endüstrisi Birliği’nde (ATIS) başkanlık gibi önemli görevleri de üstlenmiş durumda.

LG Electronics Başkan Yardımcısı ve CTO’su Dr. Kim Byoung-hoon, “6G’deki liderliğimizi sürdürmek adına araştırma kurumları ve teknoloji şirketleriyle iş birliğini ve gelişmiş Ar-Ge çalışmalarını önemsiyoruz” dedi. LG’nin Ekim ayında düzenleyeceği ‘LG 6G Tech Festa’ ise şirketin 6G teknolojisindeki ilerlemelerini sergileyeceği önemli etkinliklerden biri olacak.

Gaming in Advertising etkinliği, oyun dünyasını ve reklamcılığı buluşturdu”

vivo, Yeni X100 serisi ile yapay zekâ devrimi başlatıyor