in

vivo, Yeni X100 serisi ile yapay zekâ devrimi başlatıyor

Yüksek performans, profesyonel fotoğrafçılık özellikleri ve yapay zekâ teknolojileriyle bu seri, satış rekorları kırmaya başladı.

X100 Serisi

vivo’nun son lansmanıyla birlikte gelen X100 Serisi, MediaTek Dimensity 9300 işlemcisi ve Geniş Dil Modeli (GDM – LLM) ile akıllı telefon dünyasında devrim yaratıyor. Yüksek performans, profesyonel fotoğrafçılık özellikleri ve yapay zekâ teknolojileriyle bu seri, satış rekorları kırmaya başladı.

Akıllı telefon endüstrisinin yenilikçi ismi vivo, X100 serisiyle yapay zekâ özelliklerini bir üst seviyeye taşıyor. MediaTek Dimensity 9300 işlemcisiyle güçlendirilen X100 Serisi, sektördeki ilk ticari “AI akıllı telefon” unvanına sahip. Bu özel işlemci, önceki modele göre iki kat daha fazla performans ve yüzde 45’e kadar daha düşük güç tüketimi sunuyor. Yonga seti, 22.7 milyar transistörle 1B ve 7B AI dil modellerini doğrudan cihazlara entegre ederek veri güvenliğini artırıyor ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimlerine olanak tanıyor.

vivo’nun X100 Serisi’nde kullanılan yeni AI GDM’si BlueLM, 7 milyar parametreye sahip yapay zekâ geniş dil modeliyle donatılmış durumda. Bu özellik, bugüne kadar tüm modeller arasında en yüksek sayıyı temsil ediyor. Ayrıca, OpenAI tarafından geliştirilen LLM tabanlı bir sohbet robotu olan ChatGPT’ye benzer hizmetler sunarak çeşitli etkileşim türlerini destekliyor.

X100 Serisi ayrıca performans testlerinde de dikkat çekiyor. AnTuTu listesinde Android platformunda birinci sıraya yerleşirken, Geekbench performans testinde de yüksek skorlar elde etti. X100 Serisi’nin Çin’deki ilk haftasındaki satışları da şirketi 140 milyon doların üzerinde bir kazanca ulaştırdı, bu da serinin performansı ve beklentilerin ötesinde ilgi gördüğünü gösteriyor.

LG, mesafe rekoru kırarak 500 metre üzerinde 6G THZ veriyi başarıyla iletti

Anker Soundcore: Gürültüden arınmış ses deneyimi