in

Paynet, 2023 ilk yarıda yüzde 178 işlem hacmi artışı ile Fintek sektöründe öncü

Paynet, 2023 yılının ilk 6 ay verilerini açıkladı ve büyüme grafiğindeki yükselişini sürdürdüğünü duyurdu.

Paynet

Paynet, 2023 yılının ilk 6 ayında işlem hacmini, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 178 artırarak dikkat çekici bir performans sergiledi. Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk, bu dönemde hedeflerini aştıklarını belirterek, “Finansal süreçlerini dijitalleştirdiğimiz üye iş yeri sayımızın her geçen gün artması en büyük gurur kaynağımız” dedi.

Paynet’in başarısında, yeni ürünlerinin önemli bir rolü bulunuyor. PayPOS, NFC tabanlı Android cihazları fiziksel POS’a dönüştürerek saniyeler içinde ödeme alınmasını sağlayan bir çözüm olarak öne çıktı. PayPOS’un işlem hacmi, 2023 yılının ilk 6 ayında, 2022 yılının toplam işlem hacminin neredeyse iki katı oldu. Özellikle perakende, gıda, FMCG, kimya, bilişim, yapı ve beyaz eşya sektörleri bu çözüme yoğun ilgi gösterdi.

Diğer yenilikçi çözüm PayKredi ise, müşterilerin kart limiti yetersiz kaldığında veya daha uzun vade talep ettiklerinde alternatif bir ödeme yöntemi sunuyor. PayKredi, 2023’ün ilk yarısında 2022 yılının toplamına göre 3 kat daha fazla tercih edilirken, işlem tutarında da 5 kat büyüme kaydedildi. Bilişim, mobilya, küçük ev aletleri, eğitim ve yapı sektörleri bu çözüme en fazla ilgi gösteren sektörler arasında yer aldı.

Paynet’in ticari alanlarda da sunduğu yenilikçi çözümler dikkat çekiyor. Tedarikçi Ödeme çözümü ile firmalar, tedarikçilerine ödemelerini taksitle yaparken tedarikçiler de ödemeyi vade beklemeden alabiliyor. Bu sayede ticari kartlarla ödeme yapma imkanı sunan çözüm, firmaların tedarik zincirindeki finansal ve operasyonel zorlukları minimize etmeyi amaçlıyor.

Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk, yılın ilk yarısında yeni ürün ve çözümleriyle şirketlerin en büyük finansal destekçisi olmaya devam ettiklerini vurgulayarak, “deneyim odaklı” bir şirket olmalarının başarılarının en büyük nedeni olduğunu belirtti. Paynet’in üye iş yeri sayısının artmasının da başarılarının bir yansıması olduğunu ifade etti. Ertürk, Paynet’in önümüzdeki dönemde Ticari Kredi ve açık bankacılık hizmeti gibi yeni çözümlerle üye iş yerlerinin yanında olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Paynet’in güçlü büyüme performansı ve sunduğu yenilikçi çözümlerle finans sektöründeki lider konumunu korumaya devam etmesi bekleniyor.

Soundcore kulaklık ve hoparlörlerle tatil keyfinize eşsiz müzik katın

Hepsiburada, 2023 ilk yarı alışveriş trendlerini açıkladı: İşte Tüketicilerin Gözdesi!