in

Equinix, 2023 IDC MarketScape Raporu’nda pazar lideri olarak tanımlandı

Equinix, dünya genelindeki veri merkezi hizmetleri alanında 2023 IDC MarketScape Raporu’nda Lider olarak belirlendi.

Ödül, şirketin 25. yıl dönümünü takip ediyor ve kapsamlı platform yeteneklerini ve stratejisini ortaya koyuyor. Bu, Equinix’in dünya çapında üçüncü kez tanındığı ve farklı veri merkezleri, bağlantı ve dijital hizmetler yelpazesi için övgü aldığı anlamına geliyor.

IDC MarketScape’ın satıcı analiz modeli, belirli bir pazardaki ICT tedarikçilerinin rekabetçi durumunu anlatan bir görüntü sağlamayı amaçlar. Araştırma yöntemleri, her bir satıcının pazardaki durumunu tek bir grafiksel temsil ile sonuçlanan nitel ve nicel faktörlere dayanan katı bir puanlama protokolüne dayanmaktadır. Yetenek puanı, satıcının ürününü, pazara çıkma stratejisini ve kısa vadeli iş yürütmesini ölçerken, Strateji puanı satıcının stratejilerinin müşteri gereksinimleriyle 3-5 yıllık bir süre zarfında uyumunu analiz eder.

IDC MarketScape değerlendirmesi, dünya çapında birkaç önemli konaklama ve bağlantı hizmeti sağlayıcısını göz önünde bulundurarak mevcut ve öngörülen yeteneklerini incelemektedir. Bu değerlendirmeler, iş dünyasının dijital altyapı ihtiyaçları ve sektördeki kilometre taşlarının kapsamlı bir analizini sunmayı amaçlamaktadır. IDC MarketScape, veri merkezi sağlayıcılarını, hibrid ve çoklu bulut ağları ile dijital altyapı hizmetlerinin odak noktası olarak vurgulamıştır.

Rapor, Equinix’i çeşitli alanlarda büyük ölçüde takdir etti. İlk olarak, şirketin küresel genişlemesi ve ekosistem büyümesi: Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Afrika’ya yeni genişlediği güçlü küresel etki alanıyla Equinix, 32 ülkede 70 metropolde veri merkezi tesislerine sahiptir. Ayrıca, 2.000’den fazla ağı ve 3.000’yi aşan bulut ve IT firmasını içeren yoğun bir ekosisteme erişim sunar.

İkinci olarak, rapor, şirketin yenilikçi platform yeteneklerini vurguluyor ve “[Equinix], şirketlerin, hiper ölçekleyicilerin ve ağ sağlayıcılarının taleplerini karşılayan en çeşitli portföylere sahip veri merkezi şirketlerinden biridir.” ifadesini kullanıyor. Şirket, Equinix Fabric, Equinix Network Edge ve Equinix Metal dahil olmak üzere dijital hizmet tekliflerini otomasyonu ve talep üzerine özellikleri artırmak için platformunu geliştirmeye devam ediyor.

Son olarak, sürdürülebilir kaynaklara ve altyapıya yapılan önemli yatırımlar takdir edildi. 2022 yılında Equinix, küresel veri merkezi ağındaki enerjinin %96’sını yenilenebilir kaynaklardan karşılama başarısını göstererek, %90’ın üzerinde bir kapsama süresini beş yıl üst üste gerçekleştirdi.

Equinix Global Ko lokasyon Hizmetleri Başkan Yardımcısı Tiffany Osias, “Dünya genelinde veri merkezi hizmetleri için en son IDC MarketScape raporunda bir kez daha Lider olarak konumlandırılmaktan gurur duyuyoruz. Dijital altyapının işletmelerin yenilik yapmasına, yeni pazarlara ulaşmasına ve farklılaşmasına olanak tanımanın kritik bir rol oynadığı giderek daha belirgin hale gelmiştir. Müşterilerin daha hızlı ve kolay bir şekilde bu sonuçlara ulaşmalarına olanak tanımak için küresel bir platform sunarak odaklanmaya devam ediyoruz” dedi.

IDC, Dünya Çapında Telekomünikasyon Araştırmaları Araştırma Başkan Yardımcısı Courtney Munroe de Equinix’in performansı hakkında yorum yaparak, “Equinix son 25 yılda mükemmel hizmet sundu ve ağ operatörleri, bulut operatörleri ve diğer dijital hizmet sağlayıcıları ile bağlantı kurmanın temel bir platformudur. Şirket, platformunu sürekli olarak geliştiriyor ve işletmelerin dijital altyapılarını optimize etmelerine ve bunu sürdürülebilir bir şekilde yapmalarına olanak tanımak için anahtar pazarlara genişlemeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

Yeni lüks elektrikli araç HONGQI E-HS9’un Türkiye lansmanı yapıldı

Mozi Botnet’inin Ani Çöküşü: IoT Tehditlerine Darbe