in

Yeni lüks elektrikli araç HONGQI E-HS9’un Türkiye lansmanı yapıldı

HONGQI markasının elektrikli E-HS9 modelinin Türk kullanıcılara benzersiz bir lüks deneyimi sunacağını vurgulandı.

HONGQI E-HS9

D&D Motorlu Araçlar, Türkiye pazarına Çin’in köklü otomobil üreticisi Faw Group’un lüks markası HONGQI’nin elektrikli modeli E-HS9’u sundu. Lansman etkinliği Swissotel Bosphorus’ta gerçekleşti ve 300’e yakın iş insanı, sanatçı, sporcu ve cemiyet hayatından birçok özel davetli katıldı. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve Başakşehir’in başarılı futbolcusu Deniz Türüç gibi önemli isimler de lansmanda yer aldı.

D&D Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, katılımcılara yaptığı konuşmada, Faw Group’un köklü markası HONGQI’nin Türkiye’ye getirilmesinin mutluluğunu dile getirdi. Ayrıca, Çin Devlet Başkanı’nın resmi aracı olan HONGQI markasının elektrikli E-HS9 modelinin Türk kullanıcılara benzersiz bir lüks deneyimi sunacağını vurguladı.

HONGQI E-HS9

Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian ise HONGQI’nin Türkiye lansmanında yaptığı konuşmada, HONGQI markasının Çin’de uzun yıllardır tanınan bir marka olduğunu belirtti. Ayrıca, HONGQI otomobillerinin güvenlik ve konforlarıyla bilindiğini ve Türkiye’deki kullanıcılara da mükemmel bir sürüş deneyimi sunacağına inandığını ifade etti.

Wu Jian ayrıca, iki ülke markaları arasındaki iş birliklerinin Türk otomotiv endüstrisi için daha fazla fırsat yaratmasını umut ettiğini belirtti. Konuşmaların ardından, elektrikli HONGQI E-HS9 modeli ses ve görsel efektler eşliğinde davetlilerin ilgisine sunuldu.

HONGQI E-HS9

HONGQI E-HS9, FAW Group tarafından üretilen ve devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için tasarlanmış bir lüks SUV modeli. Segmentinin en büyük elektrikli otomobili olan E-HS9, 1.731 mm yüksekliği ve 2.010 mm genişliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca, 245 kW’lik elektrikli motoru ve 480 km’ye kadar menziliyle ön plana çıkıyor. Yüksek kalite, son teknoloji özellikler ve lüks konforuyla HONGQI E-HS9, SUV segmentinde dikkat çeken bir model olarak öne çıkıyor.

Western Digital, daha büyük kapasiteli ve daha hızlı depolama çözümleri sunuyor

Equinix, 2023 IDC MarketScape Raporu’nda pazar lideri olarak tanımlandı