in , ,

Seagate, yeni Exos 24TB sabit disklerini piyasaya sürüyor

Seagate’in en yüksek yoğunluktaki sabit diski olup, hyperscale müşterileri ve ölçeklendirilebilir veri merkezlerine sahip işletmeler için öncü toplam sahiplik maliyeti (TCO) sunuyor.

Seagate Exos 24TB

Seagate Teknoloji, yeni Seagate Exos X24 sabit diskleri tanıttı. Her biri 2.4TB kapasiteli on disk ile Exos X24, Seagate’in en yüksek yoğunluktaki sabit diski olup, hyperscale müşterileri ve ölçeklendirilebilir veri merkezlerine sahip işletmeler için öncü toplam sahiplik maliyeti (TCO) sunuyor.

Diskler, geleneksel manyetik kayıt (CMR) tabanlı 24TB Exos X24, önde gelen kapasite, yüksek performans ve kurumsal sınıf güvenilirlik sunmak üzere tasarlanmış. Seagate, sınırlı sayıda bulut müşterisine 28TB’a kadar kapasiteli shingled magnetic recording (SMR) Exos X24 yapılandırmasının esnekliğini de sunmaya devam ediyor.

Exos X24, güçlü performans ve kurumsal teknoloji ile hyperscale için özel olarak inşa edilmiş olup, maksimum depolama kapasitesi ve en yüksek raf alanı verimliliği için tasarlanmıştır. Yeni helyum dolgulu 3.5 inç 7200 RPM nearline sürücü, hem SATA hem de SAS arayüzleri sunar ve yalnızca okuma veya yazma önbelleği kullanan çözümlere göre üç kat daha iyi performans gösteren gelişmiş önbellek sunar.

Exos X24 ayrıca sürdürülen veri hızını (SDR) 285 MB/sn’ye kadar artırır ve IOPs/Watt’ı koruyarak güç verimliliğini artırır, ayrıca 2.5M-saat arıza olasılığı (MTBF) derecesi ile güvenilirliği sağlar. Seagate Secure şifreleme teknolojisi, kendini şifreleyen sürücü (SED), SED-FIPS ve anında güvenli silme (ISE) sunar.

Seagate’in Exos X24 kalifikasyon sürücüleri artık anahtar müşterilere sevk ediliyor ve üretim sürücüleri Aralık ayında kanal dağıtımı için hacimli olarak mevcut olacak. Exos X24, 5 yıllık sınırlı garanti ile sunulmaktadır.

Seagate Teknoloji, kritik bir endüstride elde edilebileceklerin sınırlarını zorlayarak kitle kapasiteli veri depolama çözümlerinde öncü bir güçtür. Temelde, Seagate’i işleten misyon, işletmelere verilerini güvenli bir şekilde saklamalarını ve değerini verimli bir şekilde çıkarmalarını sağlayan teknolojiler oluşturmaktır.

45 yılı aşkın zengin bir geçmişe sahip Seagate, bu süre zarfında dünya genelinde dört milyar terabayt veri kapasitesi sevkiyatı yaparak büyük bir deneyim ve uzmanlık biriktirmiştir. Bu başarı geçmişi, Seagate’in işletmelerin ve bireylerin sürekli genişleyen veri ihtiyaçlarını karşılama taahhüdünü vurgular.

Seagate’in yeniliğe olan bağlılığı, depolama cihazları, sistemler ve hizmetlerin kapsamlı bir portföyü aracılığıyla açıkça görülebilir. Veri üretildiği ve toplandığı kenardan, işlendiği ve büyük ölçekte depolandığı buluta kadar, Seagate’in çözümleri veri yolculuğuna sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmış olup, her adımda güvenilirlik, güvenlik ve verimlilik sağlar.

Dijital ortamın sürekli evrildiği bir dönemde, Seagate, keskin kenarlı depolama çözümleri ile modern dünyanın dinamik taleplerine yanıt vermeye hazır bir şekilde önde olma çabasındadır.

OVHcloud, gelişmiş Kimlik ve Erişim Yönetimi özelliğini sunuyor

Samsung Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9+: Herkes için eğlence ve üretkenlik sunuyor