in , ,

OVHcloud, gelişmiş Kimlik ve Erişim Yönetimi özelliğini sunuyor

Yeni güncelleme, organizasyonlara güvenlik ayrıcalıkları üzerinde detaylı kontrol sağlayarak dijital kaynaklara erişim konusunda tam komuta imkanı sunuyor.

OVHcloud

OVHcloud, en yeni güvenlik özelliği olan gelişmiş Kimlik ve Erişim Yönetimi’ni (IAM) başlattı. Bu güncelleme, organizasyonlara güvenlik ayrıcalıkları üzerinde detaylı kontrol sağlayarak dijital kaynaklara erişim konusunda tam komuta imkanı sunuyor.

25 Ekim’de tüm müşterilere ek bir maliyet olmadan sunulacak olan bu öncü özellik, güvenliği artırmayı, kötü niyetli saldırıları önlemeyi ve IT ekiplerinin üretkenliğini ve uyumluluğunu desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıca, kullanıcıların giriş deneyimlerini iyileştirerek performansı artırıyor.

OVHcloud’un sürekli ürün geliştirme ve sürekli yenilik taahhüdünün bir parçası olarak, IAM, OVHcloud kontrol paneli içinde merkezi bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla ve OVHcloud’un Uygulama Programlama Arayüzü (API) üzerinden erişilebilir olacak. Bu yeni özellik, hizmetlerini kapsayan genel bulut, barındırılan özel bulut ve web bulut platformları dahil olmak üzere, ayrılmış barındırma dahil olmak üzere mevcut.

Kimlik ve Erişim Yönetimi özelliği, müşterilere Ttek Giriş (SSO) aracılığıyla tercih ettikleri kurumsal dizine bağlanma olanağı sağlıyor. OVHcloud süitinin tümünü kapsayan kapsamlı politika yönetimi, kullanıcı grupları oluşturmayı, varsayılan olarak verilen minimum yetkilendirmeyi tanımlamayı ve IAM politikaları içinde OAuth2 belgeleri veya OVHcloud API aracılığıyla kimlik doğrulamayı daha da kolaylaştırıyor. IAM artık OVHcloud Terraform sağlayıcısında da işlemleri içeriyor, bu da IT ekiplerinin OVHcloud dağıtımlarını tamamen otomatikleştirmelerine olanak tanıyor. Denetim ve kayıt yetenekleri, organizasyonların veri gizliliği ve güvenliği düzenlemeleri ve standartlarına uymak için erişim kayıtlarını korumalarını sağlıyor.

OVHcloud’un Teknoloji Direktörü Thierry Souche, “Müşterilerimize olan taahhüdümüzün bir parçası olarak Kimlik ve Erişim Yönetimi çözümümüzün özelliklerini zenginleştirmeye devam ediyoruz. Altyapı olarak Hizmet (IaaS) çözümlerimiz için federasyonu ve kimlik yönetimini etkinleştirdikten sonra, güvendiğimiz Bulut hizmetlerimize ayrıntılı politika yönetimini genişletmekten gurur duyuyoruz. Bu, müşterilerimiz için düşünülebilecek en gelişmiş özelliklerden bazılarını sunan bir temel özelliktir” dedi.

OVHcloud’un IAM’i, güvenilir bir Bulut platformunda hassas erişim politikası yönetimi ve kimlik federasyonu ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Diğer OVHcloud hizmetleriyle tam entegre olan yeni IAM, ürün portföyü içindeki tüm çözümler için mevcut.

Bilhassa, OVHcloud çevreci veri merkezlerinde faaliyet gösteriyor ve özel bir su soğutma sistemi ile benzersiz bir endüstriyel model kullanarak gerçekten sürdürülebilir bir bulut oluşturuyor. Sonuç olarak, müşteriler en iyi sınıf Power Usage Efficiency (PUE) ve Water Usage Efficiency (WUE) endekslerinin keyfini çıkarabilirler.

OVHcloud’un Kimlik ve Erişim Yönetimi özelliği şu an beta sürümünde mevcut olup, 25 Ekim’de tüm müşterilere ücretsiz olarak küresel olarak sunulacak.

Huawei Cloud, CNEC Zirvesi’ni İstanbul’da gerçekleştirdi

Seagate, yeni Exos 24TB sabit disklerini piyasaya sürüyor