in

Huawei Cloud, CNEC Zirvesi’ni İstanbul’da gerçekleştirdi

Huawei Cloud CNEC Zirvesi, 19 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirildi.

Huawei Cloud CNEC Zirvesi

Huawei’in bulut bilişim hizmetleri platformu olan “Huawei Cloud”, CNEC (Cloud Native Elite Club) küresel turu kapsamında 100’den fazla bilişim uzmanını Türkiye’de bir araya getirerek önemli bir etkinliğe imza attı. Huawei Cloud CNEC Zirvesi, 19 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirildi.

“Huawei Cloud”, Türkiye’deki yatırımlarını ve etkinliklerini artırarak bulut bilişimdeki büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de faaliyete geçen “Huawei Cloud”, uluslararası tanıtım turunun bir parçası olarak Huawei Cloud CNEC Zirvesi’ni İstanbul’da düzenledi.

Zirveye, bulut bilişim konusunda uzmanlaşmış 100’den fazla teknoloji profesyoneli katıldı. En son bulut teknolojileri paylaşılırken, endüstriyel bulut uygulamaları ve sektörün geleceği de masaya yatırıldı. Cloud Native Elite Club’ın (CNEC) Türkiye şubesi, Huawei Cloud ve Cloud Native Computing Foundation (CNCF) iş birliğiyle Temmuz 2023’te kuruldu.

Huawei Public Cloud Servisleri İş Grubu Başkanı Gao Jianghai, zirvenin açılış konuşmasında şunları söyledi: “Huawei Cloud, ‘Everything as a Service’ stratejisini başarıyla uygulamaya devam ediyor. ‘Huawei Cloud’, günden güne artan Ar-Ge yatırımlarıyla birlikte, birçok farklı endüstriyi desteklerken, sektörlerin ihtiyaçlarını da analiz ediyor ve müşterilerine bu bakış açısıyla hizmet vermeyi sürdürürken, kurumsal mükemmelliğe ulaşmak için, bulut altyapısında akıllı bir dünya oluşturmak üzere de kararlılıkla çalışıyor. Huawei Cloud, Türkiye’nin dijital ekonomisini bulut yerel teknolojilerle daha fazla desteklemek üzere, müşterileri ve iş ortaklarıyla birlikte çalışıyor.”

Türkiye Bulut Pazarında Yeni Dönem: Huawei, Bulut Kategorisindeki Uzmanlığını Türkiye’ye Taşıyor

Huawei Cloud Avrupa Başkanı Tim Tao, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Huawei Cloud olarak dijital dönüşüm alanındaki tecrübelerimizi Türkiye ile paylaşmaya hazırız. Ar-Ge inovasyonumuzu, tıpkı su ve elektrik gibi kolayca erişilebilecek bulut hizmetlerine dönüştürdük. Yerel yetenekleri yetiştirmek ve dijital ekosistemi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek üzere, burada küresel bir hizmet merkezi de oluşturduk.”

Huawei Cloud Türkiye Başkanı Frank Ma ise şunları söyledi: “Huawei Cloud, ‘Türkiye’de, Türkiye İçin’ ilkesini benimseyerek, müşterilerinin buluttan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak, bulut yerel şirketler olmalarına yardımcı olmak, sürdürülebilir yeniliklere öncülük etmek üzere, Türkiye’de Ar-Ge merkezi ve özel bir hizmet ekibi kurdu.”

On Cloud’dan In Cloud’a Dönüşüm, Kurumsal Hayatta Dijital İnovasyonu Hızlandırıyor

Huawei Cloud Native Ürün Sorumlusu Zuo Shaofu, sektördeki bulut yerel teknolojilerinin örneklerini katılımcılarla paylaştı. Zuo Shaofu şu ifadelere yer verdi: “Huawei Cloud, bulut yerel teknolojilerine sürekli olarak yatırım yapıyor ve bu ekosistemdeki liderliğini korumayı sürdürüyor. ‘Huawei Cloud’ bu süreçte kurumsal dijital dönüşümü hızlandırırken, bulut servislerini altyapı servislerinden (On Cloud) platform servislerine (In Cloud) doğru geliştirerek önemli bir adım attı. Huawei Cloud, sağladığı bu yeni teknolojiyle, Çin’in en büyük sosyal medya platformu Sina Weibo’nun sıra dışı trafiğinin yönetilmesine destek olarak, aylık 600 milyon aktif kullanıcıya sahip olmasına yardımcı oldu.”

Kurumsal Verilerin Aşırı Derecede Büyümesi, Veri Güvenliğini ve Dijital Ekonomiyi Etkiliyor

Huawei Cloud Bulut Depolama Çözümleri Baş Mimarı Bai Tao, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Huawei Cloud, beş katmanlı güvenlik mimarisiyle, işletmelerin in-cloud uygulamaları için güvenli bir veri temeli oluşturuyor. Huawei, müşterilerin daha yüksek sistem güvenliği ve veri güvenliği gereksinimlerini karşılamak için ayrıca, Türkiye’nin veri dinamiklerine dayalı, tüm senaryolar için yedekleme ve felaket kurtarma çözümleri de sağlıyor.”

Büyük Veri ve Yapay Zeka Bir Arada Kullanılarak Hizmetler Daha Akıllı Hale Getiriliyor

Huawei Cloud, işletmelerin bölgeler arası veri işlemleri ve gerçek zamanlı veri madenciliği gibi işlevlerin üstesinden gelmelerine yardımcı olmak üzere, bir dizi özel çalışma yürütüyor

HONOR, Çin’de yeni katlanabilir akıllı telefonu HONOR Magic Vs2’yi tanıttı

OVHcloud, gelişmiş Kimlik ve Erişim Yönetimi özelliğini sunuyor