in ,

Lenovo, iş istasyonları arenasında yeni bir performans canavarıyla karşımızda: ThinkStation P8

ThinkStation™ P8, AMD Ryzen Threadripper PRO işlemcili ilk iş istasyonu P620’nin başarısından güç alıyor.

Lenovo ThinkStation P8

Teknoloji devi Lenovo, son derece iddialı yeni ThinkStation™ P8 tower iş istasyonunu duyurdu. Yeni nesil AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 7000 WX Serisi işlemciler ve NVIDIA® RTX™ GPU’larla donatılmış bu güçlü iş istasyonu, yapı bilgi modellemesi (BIM), yazılım geliştirme projeleri ve ürün yaşam döngüsü yönetimi gibi yüksek yoğunluklu ortamlarda önemli bir performans sergiliyor.

Kasım 2023’te tanıtılan ThinkStation™ P8, AMD Ryzen Threadripper PRO işlemcili ilk iş istasyonu P620’nin başarısından güç alıyor. Lenovo, bu yeni modelle müşteri deneyimini, güvenilirliği ve inovasyonu AMD ve NVIDIA®’nın iş birliği ile birleştiriyor.

Lenovo İş İstasyonu ve İstemci Yapay Zeka İş Birimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rob Herman, ürün hakkında şunları söyledi: “Lenovo olarak, değişen ve farklı ihtiyaçlara uyum sağlayabilen yüksek kaliteli iş istasyonlarına odaklanıyoruz. Bu nedenle, AMD ve NVIDIA iş birliğiyle işlem gücü, esneklik ve işletme sınıfı özellikleri bir araya getiren ThinkStation P8’i geliştirdik. Karmaşık simülasyonlar, çarpıcı görseller veya çığır açan yapay zeka uygulamaları geliştirmek isteyenler için ThinkStation P8, Lenovo’nun sahip olduğu sertifikaların yanı sıra güvenlik ve desteğiyle beklentilerin ötesine geçecektir.”

Lenovo ThinkStation P8

ThinkStation P8, çeşitli sektörlerde kullanılan profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılayacak esneklik ve performans sunuyor. Mimarlık, mühendislik, medya ve eğlence, sağlık, eğitim ve araştırma gibi alanlardaki profesyoneller için bu iş istasyonu, iş akışlarını verimli bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyor. Lenovo iş istasyonları ayrıca veri bilimciler için veri hazırlama, görselleştirme, model eğitimi gibi görevler için de ideal çözümler sunuyor.

ThinkStation P8, iş akışlarında yüksek performans ve esneklik arayan kullanıcılar için tasarlanmış özel bir iş istasyonu. Yüksek işlem gücüne sahip AMD CPU’lar ve NVIDIA RTX profesyonel ekran kartları, Lenovo ThinkStation P8’in en karmaşık iş akışlarını bile kolaylıkla yönetmesini sağlayacak bir termal tasarıma sahip.

Lenovo ThinkStation P8’in gücü, en yeni AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX Serisi işlemcilerden gelmekte. Bu işlemciler, yapı bilgi modellemesi (BIM), yazılım geliştirme projeleri ve ürün yaşam döngüsü yönetimi gibi yoğun iş yüklerinde etkileyici performans sunuyor. ThinkStation P8, genişletilebilir yapısıyla kullanıcılara üç (3) kadar NVIDIA RTX 6000 Ada Nesli GPU’ya kadar destek vererek gerçek zamanlı ışın izleme, video işleme, simülasyon veya bilgisayar destekli tasarım gibi uygulamalarda üst düzey performans sağlıyor.

Lenovo ThinkStation P8, 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. Daha fazla bilgi için www.lenovo.com/workstations adresini ziyaret edebilir ve ThinkStation P8 hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Huawei Türkiye’den genç bilişimcilere destek: Gelecek için tohumlar burs programı

Vodafone Business Cloud Day, Bulut Bilişim ve Siber Güvenlik stratejilerine odaklandı