in ,

Huawei Türkiye’den genç bilişimcilere destek: Gelecek için tohumlar burs programı

Şirket, Türkiye’deki sekiz üniversiteden 80 öğrenciye destek olacakları “Gelecek için Tohumlar Bursu” programını duyurdu.

Huawei Türkiye, uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk programı “Seeds for the Future” kapsamında, Türkiye’de önemli bir burs girişimini başlatıyor. Şirket, Türkiye’deki sekiz üniversiteden 80 öğrenciye destek olacakları “Gelecek için Tohumlar Bursu” programını duyurdu.

Bu özel burs programıyla Huawei Türkiye, 1,2 milyon TL değerindeki desteğiyle genç bilişimcileri desteklemeyi amaçlıyor. Yeşil enerji çözümleri, 5.5G ve bulut teknolojileri gibi ileri teknolojileri Türkiye’nin bilişim sektörüne sunan Huawei, bu teknolojilerin ülkede daha fazla geliştirilmesine katkı sağlayarak, bilişim öğrencilerinin yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyor.

28 Kasım’da İstanbul’daki Ar-Ge Merkezi’nde duyurulan “Gelecek için Tohumlar Bursu” törenine, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İstanbul Bölge Müdürü Asım Gürlük, Huawei Türkiye Genel Müdürü Kaya Shi, burs programına dahil olan üniversitelerin temsilcileri ve bursiyerler katıldı.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong, değerlendirmesinde, “Çin, teknoloji inovasyonunu gelişim stratejisinin merkezine koymaya devam ediyor. Huawei, Çin’in inovasyon alanındaki gelişiminin bir özeti ve Türkiye’nin bilişim ve teknoloji alanında nitelikli insan kaynağı oluşturmasına katkı sağlayan bir örnek” ifadelerine yer verdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İstanbul Bölge Müdürü Asım Gürlük ise konuşmasında, “Huawei’nin gençlere verdiği destek ve bilişimdeki gelişimlerin heyecan verici olduğunu belirtiyor. Bu program, genç yeteneklere verilen önemi gözler önüne seriyor ve onların teknolojideki gelişimlerine destek olacak” dedi.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Kaya Shi ise, “Türkiye’nin bilişim altyapısına katkıda bulunmayı hedeflediklerini ve bu doğrultuda çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini” belirterek, “Gelecek İçin Tohumlar Burs Programı”nın Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki bilişim alanında eğitim gören lisans öğrencilerine finansal destek sağladığını ve bu desteğin önemine vurgu yaptı.

“Gelecek İçin Tohumlar Burs Programı” töreni, ilgili üniversite temsilcilerinin belgelerini almasının ardından konukların Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’ni ziyaretleriyle sona erdi.

Zekeriya Çoştu, kamu sektöründeki atılımın itici gücü bilişim sektörü

Lenovo, iş istasyonları arenasında yeni bir performans canavarıyla karşımızda: ThinkStation P8