in

Veri ve Bulut Analitiği İstanbul Zirvesi 2023 etkinliği gerçekleştirildi

Etkinliğe yurt içinden ve yurt dışından yoğun bir katılım sağlandı.

Türkiye’nin öncü veri analizi ve yazılım firmalarından biri olan Ereteam, iletişimden sağlığa, sigortadan perakendeye kadar pek çok sektöre hizmet veriyor. Ereteam, “Cloud Data Analytics- İstanbul Summit 2023” etkinliğini Hilton Istanbul Bosphorus Otel’de düzenledi. “Cloud Data Analytics İstanbul Summit 2023”, veri analitiği, bulut bilişim ve yapay zeka alanındaki güncel gelişmeleri ve yenilikleri paylaşan bir platform oldu. Etkinliğe yurt içinden ve yurt dışından yoğun bir katılım sağlandı.

Türkiye’nin ilk yazılım hizmeti danışmanlığı ve veri analizi şirketlerinden Ereteam, veri entegrasyonu, iş zekası, finansal performans yönetimi, kurumsal yönetim, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi alanlarda çözüm ve hizmetler sunarak atılımlarına devam ediyor. Ereteam CEO’su Kutlay Erdal Şimşek, bulutta dijital dönüşüm yolculuğunda şirketleri ileriye taşıyacak olan ‘Ereteam Cloud Data Assessment’ hakkında bilgi verdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Ereteam CEO’su Kutlay Erdal Şimşek yaptı. Şimşek, “Bulut veri kullanımıyla bankada, telekomünikasyonda ve farklı endüstri kurumlarında farklı servis modelleriyle müşteriye uygun ihtiyaçların karşılamasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu etkinlikte bulut veri stratejisini nasıl geliştirebileceğimiz, bu yapıya nasıl geçeceğimiz ve yeni teknolojilerle bunu nasıl buluşturacağımızla ilgili sizleri bilgilendireceğiz.” dedi.

Panelde, BTS Dijital Teknolojileri CEO’su Atilla Bayrak, HCL Software Türkiye, Yunanistan, İsrail Bölgesi Satış lideri Gülçin Büyükçil, LuckEye CEO’su Tolga Artan, ReDesign Partner Kurucu Ortağı Engin Çomakçı, Limon Cloud CEO’su Hakkı İbrahim Ünyeli konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, bulut teknolojisinin endüstriye kazandırdıkları ele alındı.

HCL Software Türkiye, Yunanistan, İsrail Bölgesi Satış lideri Gülçin Büyükçil, teknolojilerin buluta taşınmasıyla iş süreçlerinin hızlandığını ve sonuçların daha hızlı ve akıllıca elde edildiğini belirtti. LuckyEye CEO’su Tolga Artan, şirketlere yapay zeka uygulamalarında rehberlik edecek Generic AI’nin önemine dikkat çekti. ReDesign kurucu ortağı Engin Çomakçı, müşteri deneyiminin ortaya çıkışını örneklerle anlattı. BTS Teknolojileri CEO’su Attila Bayrak, veri okur yazarlığının geliştiğini ve bu alandaki çalışmalara değindi. Limon Cloud CEO’su Hakkı İbrahim Ünyeli, bulut teknolojilerinin karbon salınımını azaltabileceğine vurgu yaptı.

Bulut bilişim meraklılarının bir araya geldiği etkinlik, iş birliği ve sürekli öğrenmeye adanmış bir platform olarak sona erdi.

MATA araç setini kullanan siber casusluk kampanyalarının gelişmiş taktikleri ortaya çıktı

vivo, Funtouch OS 14 ile kullanıcı deneyimini yükseltiyor