in

Girişimcilik ve Teknoloji, “Tech Istanbul” Çatısı Altında Toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, girişimcilik ve teknoloji alanlarındaki faaliyetlerini “Tech Istanbul” markası altında birleştiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, girişimcilik ve teknoloji alanlarındaki faaliyetlerini, “Tech Istanbul” markası altında birleştirerek, girişimcilik ve teknoloji dünyasına odaklanan bir merkez oluşturdu. Genç yeteneklerden deneyimli isimlere kadar geniş bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, bu yeni marka bünyesinde güçlü destek mekanizmaları sunulacak.

Tech Istanbul, girişimcilere özel programlarla, teknoloji girişimlerinin hızlı büyümesine ve uluslararası ölçekte iş modelleri oluşturmalarına destek oluyor. Ayrıca, sadece girişimcileri değil, teknoloji severleri de bu dünyayla buluşturarak kapsamlı bir ekosistem oluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Akıllı Şehir Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Tech Istanbul, Başakşehir Veri Laboratuvarı, Şişhane Zemin İstanbul ve İstanbul Planlama Ajansı’nın desteğiyle Şişli lokasyonlarında hizmet verecek.

Tech Istanbul

170’ten Fazla Girişim Desteklendi

İBB Girişimcilik ve Teknoloji Merkezleri, bugüne kadar 170’ten fazla girişime destek verdi. Aynı zamanda, 83 binden fazla katılımcıyı teknoloji ve inovasyon alanlarında 1.500’den fazla eğitim ve etkinlikle bir araya getirdi. Tech Istanbul altında bu desteği genişleterek yeni merkezler açmayı planlıyor.

Uçtan Uca Destek

Tech Istanbul Ön Kuluçka Programı, erken aşama girişimcilere odaklanırken, Tech Istanbul Growth Programı ise ileri aşama girişimlerine destek sunuyor. Ön Kuluçka Programı, farklı sektörlerden teknoloji girişimlerine özel ofis alanları, iş modellerini geliştirmeleri için eğitimler, uzman mentorlarla rehberlik gibi bir dizi imkan sunuyor. Growth Programı ise İBB’nin birimleri ve iştirakleri ile işbirliği yaparak girişimcilere PoC fırsatları, mentorluk ve ofis alanları gibi destekler sağlıyor.

Tech Istanbul, teknoloji meraklılarına ve girişimcilere kapılarını açıyor. Daha fazla bilgi ve program başvuruları için tech.istanbul adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hyundai, Interbrand’e göre değerini yüzde 18 artırdı

Epson’un yeni SCARA robotları: GX10 ve GX20