in

Boeing, Türkiye’deki ilk staj programıyla genç yetenekleri destekliyor

Boeing, Türkiye’de eğitim gören başarılı öğrencilere yönelik yaz staj programını başlatıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören ve staj programına kabul edilen öğrenciler, Temmuz ayı itibariyle iki ay boyunca Boeing Türkiye ofislerinde çalışma fırsatı elde edecek. Bu program kapsamında öğrenciler, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Boeing Ticari Uçaklar (BCA) ekipleriyle birlikte çalışacaklar.

Stajyer öğrencilere, her birine özel bir danışman atanacak ve sekiz hafta boyunca işyerinde eğitim alacaklar. Ayrıca, ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş eğitim oturumlarına katılma şansı yakalayacaklar. Öğrenciler, Boeing Türkiye Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’nin bulunduğu İstanbul Teknopark’ı, Boeing Saha Hizmetleri ofisini ve uçuş eğitimi tesislerini ziyaret edebilecekler.

Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın, staj programının başlangıcı vesilesiyle öğrencilerle bir araya gelerek şunları belirtti: “Boeing Türkiye olarak, 2017 yılında başlattığımız ve birçok ortak başarı elde ettiğimiz Boeing Türkiye Milli Havacılık Planı’nın önemli bir unsuru olarak, havacılıkta yetenek gelişimini desteklemek amacıyla gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu staj programıyla geleceğin havacılık profesyonelleri olarak gördüğümüz öğrencilerimiz, sekiz hafta boyunca hem pratik hem de teorik bir eğitim alacaklar ve bu süre zarfında dünyanın en büyük havacılık ve uzay şirketinde ilk kurumsal deneyimlerini yaşayacaklar. Umarım bu deneyimden ilham alarak, havacılık sektöründe başarılı bir kariyer yapmanın yanı sıra diğer gençlere de güçlü birer rol model olurlar.”

Boeing, yaz stajı programını her yıl düzenli olarak gerçekleştirerek, Türkiye’deki eğitim ve nitelikli işgücü geliştirme çabalarını ileriye taşıma hedefiyle faaliyetlerine devam ediyor. Şirketin devam eden projeleri arasında, Türkiye’nin farklı şehirlerinden lise öğrencilerine havacılık odaklı STEM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitimi sunan Newton Gezici Bilim Atölyesi ve havacılıkta inovasyonu teşvik etmek amacıyla Türkiye’deki birçok üniversite ile işbirlikleri bulunuyor.

5G kullanımı dünya genelinde hızla yayılıyor

Yemeksepeti, Twitter’ın yeni rakibi Threads’e giren ilk markalardan biri oldu