in ,

Dell, ObjectScale XF960 ile hız, sürdürülebilirlik ve güvenlikte çığır açıyor

ObjectScale XF960 olarak entegre bir çözüm olarak sunuluyor; bu da nesne depolama mimarisine eşi benzeri görülmemiş hız, sürdürülebilirlik ve güvenlik getiriyor.

Dell, ObjectScale XF960

Dell, nesne depolama alanını şekillendirmeye yönelik önemli bir yazılım inovasyonu olan ObjectScale sürüm 1.3’ü piyasaya sürdü. Bu çığır açan teknolojinin en son sürümü, ObjectScale XF960 olarak entegre bir çözüm olarak sunuluyor; bu da nesne depolama mimarisine eşi benzeri görülmemiş hız, sürdürülebilirlik ve güvenlik getiriyor.

Analitik, yapay zeka ve ilgili bulut doğal uygulama geliştirmesi gibi yoğun ve hızla büyüyen iş yükleri için birincil depolama olarak hızla evrilen nesne depolama, önem kazanmış durumda. Dell ObjectScale, gelecek nesil talepleri karşılamak üzere geliştirilmiş, ölçeklenebilir ve yüksek performanslı konteyner tabanlı bir nesne depolama sistemidir. Global bir isim alanı, güçlü S3 uyumluluğu, etkili performans ve kurumsal düzeyde güvenlik ile organizasyonlara hızlı inovasyon yapma imkanı sunar.

Yeni versiyon 1.3 ile birlikte ObjectScale deneyimi yeni zirvelere taşınıyor. Dell PowerEdge sunucularının en son nesli üzerine inşa edilen yeni ObjectScale XF960, ObjectScale ile zaten mevcut olan yazılım tanımlı seçeneklerin ötesine geçen benzersiz bir esneklik sunuyor. Güncellenmiş versiyon, artık Kubernetes üzerine özel olarak inşa edilmiş dünyanın en güçlü nesne depolama cihazı olarak sunuluyor.

Dell Technologies Asya Pasifik ve Japonya ile Greater China’dan Yapısal Olmayan Veri Çözümleri Genel Müdürü Saravanan Krishnan, entegre ve hazır bir çözüm olarak sundukları en son NesneScale inovasyonunun yapısal olmayan veri yönetiminin dünyasında önemli bir adım olduğunu belirtti. Krishnan, “AI ve daha fazlası için hız ve güvenlik taleplerini karşılayabilme yeteneğine sahip. All-flash cihaz XF960, organizasyonların yapısal olmayan verinin yönetimini basitleştirmesine ve bu verinin tam potansiyelini kullanmasına yardımcı olarak, sofistike iş yüklerinin esnek bir şekilde dağıtılmasına olanak tanırken performansı ve sürdürülebilirliği dengelemelerine yardımcı oluyor.” dedi.

ObjectScale, organizasyonlara mevcut konumlarından petabaytlar ve ötesine kadar ölçekleme ihtiyaçları sunarak olağanüstü bir esneklik sağlar. Müşteriler, genel bulut hizmetlerine benzer sorunsuz bir deneyim sunan OpEx veya CapEx fiyatlandırma modelleri arasından seçim yapabilir. Edge lokasyonlarında veri girişi için ideal olan ObjectScale’in yazılım tanımlı çözümü, veri merkezlerinde XF960 cihazının sağlam işleme tasarımıyla birleşerek hibrit bulut ortamlarında yüksek performanslı, sınırsız ölçeklenebilir bir “lakehouse”ın temelini oluşturur.

Dell’e ait olan ObjectScale’in nihai sorumluluğunun Dell’de olduğunu belirten Chris Morgan, Hybrid Platforms, Red Hat’ten Kıdemli Direktör, “Yüksek performanslı nesne depolamasını daha esnek bir şekilde sağlamak için Dell, organizasyonların ihtiyaçlarına göre ölçeklendirme imkanı sunuyor.” dedi. Yazılım, iki farklı ve yazılım tanımlı olan Yazılım Paketi ve Uygulama Olarak seçenekleri sunuyor. İlk seçenek, organizasyon altyapısına dağıtım sağlarken Dell, ObjectScale ve Kubernetes’i yönetir. Diğer seçenek ise ObjectScale’in sorumluluğunu Delle bırakırken müşterilere Kubernetes tarafından desteklenen sektörün lider hibrit bulut uygulama platformu olan Red Hat OpenShift üzerinde dağıtım ve işletme imkanı sunuyor.

ObjectScale XF960, ölçek ve performansın birleşimiyle, AI, makine öğrenimi, analitik ve bulut doğal uygulamalarında en iyi performans için milisaniyede gecikmeye ihtiyaç duyan taleplere yanıt veriyor. Piyasada bulunan en yüksek S3 uyumluluk seviyelerini sunuyor. Cihaz, hızlı veri erişimi ve transferi için düğme başına 4.3GB/saniye okuma ve 3.3GB/saniye yazma olanağı sunar.

Bunun yanı sıra, XF960, keskin bir sürdürülebilirlik ve verimlilik sunuyor. Özellikle, PowerEdge Akıllı Soğutma teknolojisini kullanıyor. Yeni cihaz, önceki neslin yoğunluğunun iki katını, atık ve emisyonları azaltmak için esnek tüketim seçeneklerini ve güvenli veri temizleme ve imha da dahil olmak üzere kapsamlı profesyonel hizmet seçeneklerini sunuyor.

XF960’ın tüm flaşlı cihazının gelişmiş özellikleri, basit ve kullanıcı dostu deneyimiyle Dell’den geliyor. Enterprise Strategy Group’un (ESG) Kıdemli Doğrulama Analisti Alex Arcilla’ya göre, XF960, uygulama geliştiricilerin daha hızlı bilgilere ve sonuçlara ulaşmasına destek oluyor.

ObjectScale ayrıca kapsamlı yerleşik güvenlik ve veri koruması sunuyor. En son yazılım güncellemesi ve XF960, yalnızca genel bulut hizmetleriyle sunulanlardan öteye geçen yetenekleri geliştirme özelliklerini tanıtıyor. Bu geliştirmeler, yeni S3 kova günlüğü ve gelişmiş S3 replikasyonu ile denetim ve uygunluğu güçlendiriyor. Sistem ayrıca, anlaşma temelli koruma ve kendi kendini şifreleyen (SED) sürücülerle, kötü niyetli yönetici tehditlerine karşı koruma sağlıyor.

Mozi Botnet’inin Ani Çöküşü: IoT Tehditlerine Darbe

Western Digital, veri merkezleri için 24TB ve 28TB depolama çözümlerini tanıttı