in

Siber Yeteneklerin Büyük Mücadelesi TEKNOFEST Hack Masters’da

Dünya çapında olağanüstü bir yarışma olan Hack Masters TEKNOFEST’te siber yetenekleri bir araya getirecek.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi yürütücülüğünde düzenlenen yarışmada hackerlar, dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek yaşam siber saldırı senaryolarıyla sınırları zorlayacak. Son başvuruların 28 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacağı Hack Masters zorlu mücadelelere sahne olacak.

Dünyanın dört bir yanından siber yeteneklerin kıyasıya mücadele edeceği Hack Masters için başvurular başladı.

Siber yeteneğine güvenen herkesin bireysel olarak başvuru yapabileceği Hack Masters’da birinciye 100.000 TL, ikinciye 80.000 TL ve üçüncüye ise 60.000 TL ödül verilecek. Üç aşamalı olarak planlanan yarışmada son başvuru tarihi olan 28 Şubat sonrasında 1-31 Mart tarihleri arasında eleme gerçekleştirilecek.

Zorlu mücadele TEKNOFEST İstanbul’da düzenlenecek büyük final etabı ile son bulacak. Başvuruların 28 Şubat 2023 tarihinde sona ereceği Hack Masters’a kayıt ve detaylı bilgiyi www.teknofest.org ve www.hackmasters.com.tr  adresleri üzerinden ulaşılabilirsiniz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu Üçe Katlanıyor

Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST coşkusunu üçe katlıyor. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2023’te 41 ana yarışma 102 alt kategoride düzenleniyor. Festival coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST’te yarışmalara katılmak için başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden yapılıyor.

Dynabook dizüstü bilgisayar performansını maksimum düzeye taşıyor

GeForce NOW Kütüphanesine Ocak Ayında 24 Yeni Oyun Ekleniyor