in

Shopify ve Google Cloud, perakendeciler için yeni entegrasyon başlatıyor

Shopify ve Google Cloud, Shopify’ın kurumsal perakende çözümü olan Commerce Components’ı kullanan perakendecilerin Google kalitesinde arama yeteneklerinden ve yapay zeka yeniliklerinden yararlanmasını sağlayan yeni bir entegrasyonu duyurdu.

Shopify ve Google Cloud, Shopify’ın kurumsal perakende çözümü olan Commerce Components‘ı kullanan perakendecilerin Google kalitesinde arama yeteneklerinden ve yapay zeka yeniliklerinden yararlanmasını sağlayan yeni bir entegrasyonu duyurdu.

Artık dünya çapında Shopify satıcıları tarafından kullanılabilen ve çoğu dilde kullanılabilen bu entegrasyon, perakendecilerin müşterileri için daha akıcı ve verimli alışveriş deneyimleri oluşturabilmeleri için Google’ın gelişmiş arama ve göz atma teknolojilerine erişimi artırıyor.

Shopify ve Google Cloud’un yeni entegrasyonu, kurumsal markaları gerçek dünyadaki iş zorluklarını ele alan yapay zeka (AI) odaklı ürün keşif yetenekleriyle donatmak için tasarlandı.İşte yeni entegrasyonun kullanıcılarına sundukları;

  • Ürün özelliklerini hızlı ve alakalı ürün keşfi için web sitesi içeriğiyle etkili bir şekilde eşleştirmek amacıyla, ürün dışı ve anlamsal aramalar da dahil olmak üzere geniş sorgulardan bile daha iyi sonuçlar üretebilen gelişmiş sorgu anlayışı sağlayan Google Cloud Perakende Arama.
  • Alışveriş yapanlar “kadın ceketleri” veya “mutfak gereçleri” gibi bir kategori seçtikten sonra, bir perakendecinin e-ticaret sitesindeki ürünlerin optimum sıralamasını seçmek için makine öğrenimini kullanan yapay zeka destekli bir göz atma özelliği çalışacak. Zaman içinde yapay zeka, geçmiş verileri kullanarak bir e-ticaret sitesindeki her sayfa için tercih edilen ürün sıralamasını öğrenir ve doğruluk, alaka düzeyi ve satış yapma olasılığı için hangi ürünlerin ve nasıl gösterildiğini optimize eder.
  • Müşterilerin perakendeci web sitelerinde arama yaptıklarında ve göz attıklarında elde ettikleri sonuçları özelleştiren yapay zeka odaklı bir kişiselleştirme özelliği. Kişiselleştirme yeteneğinin temelini oluşturan yapay zeka, müşterinin zevklerini ve tercihlerini belirlemek için bir müşterinin bir e-ticaret sitesinde tıklamaları, sepetleri, satın almaları ve diğer bilgileri gibi davranışlarını kullanır.
  • Perakendecilerin geniş ölçekte kişiselleştirilmiş öneriler sunmasına yardımcı olan bir Google Cloud Önerileri AI çözümü. Recommendations AI’da yapılan son yükseltmeler, bir perakendecinin e-ticaret özelliklerini bireysel müşteriler için daha da kişiselleştirilmiş, dinamik ve yararlı hale getirebilir.
  • Perakendeci verilerinin güçlü erişim denetimleriyle yalıtılmasını ve yalnızca kendi mülklerinde alakalı arama sonuçları sunmak için kullanılmasını sağlamaya yardımcı olan gelişmiş güvenlik ve gizlilik uygulamaları.

Shopify Başkanı Harley Finkelstein, “Google Cloud ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı sürdürmekten heyecan duyuyoruz. Kurumsal perakendeciler dünyasının karmaşık ve maliyetli bir sorununu çözmek için ticaretin en iyileriyle aramanın en iyilerini bir araya getiriyoruz. çevrimiçi mağaza için birinci sınıf arama ve keşif.”

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian şu yorumu yapıyor: “Shopify, Google Cloud’un Discovery AI teknolojisini kurumsal perakende çözümüne entegre ederek, AI’nın gücünü doğrudan satıcıların ve markaların günlük sorunları çözmeleri için ellerine veriyor. Artık perakendeciler, daha iyi ürün keşif deneyimlerine sahip dijital mülkler, müşterileri için daha tatmin edici alışveriş deneyimleri yaratıyor.”

Xiaomi, ” Her Yönüyle Etkileyici” Redmi Note 12 serisini Türkiye’de tanıttı

Amazon ve Mercury, rüzgar çiftliklerini kullanarak yenilenebilir enerji anlaşması imzaladı