in ,

Guinness Dünya Rekoru, HONOR Magic5 Pro ile çekildi

Yepyeni Yapay Zeka Hareket Algılama Teknolojisine sahip olan HONOR Magic5 Pro, Guinness Dünya Rekorlarına giren smacı yakaladı.

Honor Magic5 Pro

Küresel teknoloji markası HONOR, bir dünya rekoru denemesi için Guinnes Dünya Rekorları ile işbirliği yaptığını duyurdu. İki marka HONOR Magic5 serisinin duyurusunu kutlamak için bir araya geldi. İki kez FIBA 3×3 Dünya Şampiyonu ve profesyonel smaçör olan Polonyalı basketbolcu Piotr Grabowski’nin Bacak Arasından En Yüksek Smaç dalındaki Guinnes Dünya Rekoru, HONOR Magic5 Pro ile yakalandı.

HONOR Magic5 Pro

İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilen denemelerde Piotr Grabowski, bacak arasından en yüksek smaç vuruşunu tamamlamak için tam 3,2 metre gibi şaşırtıcı bir yüksekliğe zıplayarak yeni bir Guinnes Dünya Rekoru’na imza attı. HONOR Magic5 Pro’nun Yapay Zeka Hareket Algılama teknolojisi kullanılarak ve yapay zeka makine öğrenimi sayesinde bu atlayışın en önemli anı otomatik olarak yakalandı. Çekilen bu unutulmaz kare ultra yüksek çözünürlükte ve netlikte otomatik olarak kaydedildi.

HONOR Device Co, Ltd Pazarlama Müdürü Ray Guo “Spor insan ruhunu geliştirir. Çığır açan kamera teknolojimizle bu nefes kesici anı kaydedebildiğimiz için çok mutluyuz. Yaratıcı çözümler sunan ürünler tasarlayarak, tüketicilerimizi içlerindeki sihri ortaya çıkarmaları ve olağanüstü şeyler başarmaya çalışmaları için motive etmek istiyoruz.” dedi.

Guinnes Dünya Rekoru’nu kıran Piotr Grabowski ise “Basketbol benim DNA’mın bir parçası. Smaç basmak için her zıpladığımda, yerçekimine karşı koyuyor ve kendimi sınırlara kadar zorluyorum. Rekorlar kırdığımda, bu bana sihir gibi geliyor. Umarım bu dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi sihirli güçlerini ortaya çıkarmaları için ilham verir.” ifadelerinde bulundu.

“Herkesin kutlamaya değer kendi anı olduğuna inanıyoruz. Bu girişimde zamanlama ve hassasiyet her şeydir. Bu olağanüstü başarıların hakkını vermek ve aksiyonu mümkün olan en iyi şekilde yansıtmak bize düşüyor” diyen Guinness Dünya Rekorları TV ve Dijital İçerik Başkan Yardımcısı Karen Gilchrist sözlerine şu şekilde devam etti; “Rekor kırma anını net ve ultra hızlı bir şekilde yakalamak için HONOR Magic5 Pro’yu kullandık ve ortaya çıkan sonuçlar gerçekten de muazzam oldu.”

HONOR Magic5 Pro

HONOR Magic5 serisinde bulunan Yapay Zeka Hareket Algılama teknolojisi, yapay zeka ağından yararlanarak 270.000’den fazla görüntü üzerinde çalışır ve kameranın çeşitli senaryoları hassas bir şekilde tanımasını sağlayarak öne çıkan çekimi otomatik olarak yakalar. Yepyeni HONOR Görüntü Motoru bu özelliğe güç veren, yükseltilmiş akıllı Yapay Zeka Tanıma teknolojisine sahiptir.

Canlı performansları ve spor etkinliklerini yakalamak için mükemmel olan bu sezgisel özellik etkinleştirildiğinde, gülümseme gibi yüz ifadelerini ve zıplama gibi vücut hareketlerini otomatik olarak algılar. İster sevinçten zıplayan birini, ister bir spor karşılaşmasında hızlı tempoya sahip olan bir sporcu olsun, ortaya çıkan anlık çekimler kristal netliğindedir ve kullanıcıların her zaman, her yerde daha iyi kareler yakalamasına olanak sağlar.

İnanılmaz kamera özellikleri sunma konusundaki kararlılığını vurgulayan HONOR, HONOR Magic5 Pro’da fotoğrafçılığı yepyeni bir seviyeye taşıyan yapay zeka algoritmalarını geliştirmek için büyük yatırımlara imza attı. HONOR Magic5 Pro, DXOMARK Akıllı Telefon Kamera Sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Kaspersky, Ximi Pro’nun %49’unu satın aldı!

Depremzedelere e-ticaret alanında eğitim ve istihdam