in

Akakçe Yeniden Hedefleme ile Yüzde 44 Dönüşüm Oranına Ulaştı

Akakçe, rekabetçi pazarda yeniden hedefleme reklam çözümünü uygulayarak dönüşüm oranını artırmakla birlikte web sitesi trafiğini yüzde 148 artırdı.

Tüketiciyi doğru ürün, doğru satıcı ve doğru fiyatla buluşturan Türkiye’nin en büyük alışveriş platformlarından Akakçe, hedeflemeye ve optimizasyona dayalı bir kampanya kurgusu ile doğru hedef kitleye ulaşarak marka görünürlüğünü artırma amacıyla dijital medya yatırımlarını planladı. Plan içerisinde yer alan RTB House’un ürün kategorilerine göre uyguladığı stratejisi ile başarılı kampanya sonucunda siteye yüzde 148 daha fazla trafik sağlanırken, dönüşüm oranında yüzde 44 ve yüzde 100’ün üzerinde ROAS artışı elde edildi.

RTB House, Derin Öğrenme teknolojisini kullanarak marka stratejisi doğrultusunda yeniden hedefleme ile kampanyayı oluşturdu. Kampanya sürecinde Akakçe’de listelenen ürünler, mobil ve masaüstü cihazlar için ayrı ayrı belirlenen kampanya yapısı ile fiyat aralıklarına göre segmentlere ayrılarak hedeflendi. Kampanya döneminde kendi kendine öğrenen algoritmalar, kullanıcıların tercihlerine uygun modelleri göstererek optimizasyonu yaptı. RTB House, web sitesi kategorileri aracılığıyla etkileşime girme olasılığı daha yüksek olan kullanıcıları hedeflemek üzere ContextAI teknolojisini kampanya sürecine dahil etti. Kampanya sonucunda marka hedeflerinin üstünde mükemmel sonuçlar elde etmeyi başardı. Gücünü derin öğrenmeden alan kampanyası ile;

  • yüzde 148 daha fazla trafik
  • yüzde 44 CR artışı ve
  • yüzde 100’ün üstünde ROAS artışı ile etkileyici sonuçlara ulaşıldı.

RTB House ile birlikte gerçekleştirdikleri başarılı kampanyanın performansını değerlendiren Akakçe Pazarlama Müdürü Berk Çakar, “Akakçe olarak, inovasyonu sürekli kılarak müşterilerimize en gelişmiş deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Doğru hedef kitle ile etkileşim kurmamızı sağlayan RTB House ile kampanya döneminde kaliteli görsel dünyamız ile tüm hedeflerimizin ötesinde mükemmel sonuçlar elde etmeyi başardık. ROAS sonuçları oldukça pozitif gerçekleşirken potansiyel alışverişçilerle daha derin bir bağlantı kurarak güçlü marka imajına destek sağladık” dedi.

Akakçe için kampanya sürecini RTB House ile beraber yürüten GrowthPack Kurucu Ortağı Aykut Çelik, “RTB House müşterilerimizin pazarlama stratejisinde bizim için önemli bir ortak. Akakçe için verimli bir kampanya gerçekleştirdik. Kampanya ROAS hedefimizde yüzde 100’ün üzerinde sonuca ulaştık ve yüksek kaliteli trafik elde ettik. Ayrıca esnek ve proaktif yaklaşımları yanı sıra özelleştirilmiş banner’larla yeni bir kampanya süreci oluşturabildik. RTB House ile yaptığımız başarılı kampanya sonuçlarından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yeniden hedefleme, şirketlere birçok fırsatı da beraberinde getiriyor

Derin Öğrenme teknolojisinin faydalarından yararlanan RTB House, yeniden hedefleme, gelirlerini artırmak ve müşteri sadakati oluşturmak isteyen e-ticaretin tüm alanlarında faaliyet gösteren şirketlere büyük fayda sağlıyor. Programatik reklamcılık teknikleri, işletmelerin doğru kullanıcılara, doğru içerikle doğru zamanda ulaşmasına yardımcı olan derin öğrenme ve yapay zeka gibi modern teknolojilerden faydalanıyor.

RTB House’un programatik reklamcılık sektöründeki deneyimlerine göre, en iyi faydanın elde edilmesi için yeniden hedefleme stratejilerinin çok iyi belirlenmesi gerekiyor. E-ticaret faaliyeti gösteren ve internet üzerinden satış yapan şirketlere yeniden hedefleme ile birçok fırsatı sunan RTB House, sektörün büyümesine de katkıda bulunuyor.

Haliç Üniversitesi’nden bir ilk: Yapay Zeka ile Dijital Sanat Sergisi

İşNet’in Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Dereli oldu